«Ցանկացած ոք պետք է ունենա կամք և պատասխանատվություն՝ դուրս գալու և գիտակցելու, որ սա կուսակցության կամ անձերի կռիվ չէ, այլ պետության ու պետականության խնդիր է»,- այս մասին լրագրողների հետ զրույցում նշեց նախկին պատգամավոր Սոֆյա Հովսեփյանը։
«Պետության ու պետականության պահպանման համար պետք է բոլորը դուրս գան, այլ տարբերակ չկա: Մտահոգությունս այն է, որ այնպիսի  փաստաթուղթ են ուզում ստորագրել, որով փակելու են Հայաստանի պատմության վերջին դուռը: Սա պետք է բոլորին պարտադրի՝ ելնել, տեր կանգնել պետականությանը:
Հարցնում են՝ ո՞վ է առաջնորդը: Ոչ ոք: Առաջնորդ չկա, պետք է գալ, տեր կանգնել հայրենիքին, սահման պահող տղաներին»,- ընդգծեց Հովսեփյանը:
Նշենք, որ Կառավարության շենքի մոտ բողոքի ակցիա իրականացնող քաղաքական ու հասարակական ուժերը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանից պահանջում են հրապարակել ՀՀ սահմանների դեմարկացիայի ու դելիմիտացիայի փաստաթուղթը։