Ալիևն անվանել է Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագրի կնքման Բաքվի պայմանները
Առանց սեթևեթանքների ասում եմ՝ ինֆորմացիա չունեմ․ Զեյնալյանը՝ «Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոն»-ի տնօրեն նշանակվելու լուրերի մասին
Նոյեմբերի 3-ին տեղի է ունեցել Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստը: Քննարկվել է  «ՀՀ 2022թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը․ տեղեկացնում են ՀՀ ԱԺ-ից։
Բարձրագույն դատական խորհրդի դատական դեպարտամենտի ղեկավար Խաչիկ Ղազարյանը հայտնել է, որ ԲԴԽ-ն եւ ՀՀ դատարաններն իրականացնում են «Դատական իշխանության գործունեության ապահովում եւ իրականացում» ծրագիրը: Գալիք տարվա համար կառույցին նախատեսված է հատկացնել 14 մլրդ 341 մլն 250 հազ. դրամ, մինչդեռ ԲԴԽ-ն ներկայացրել է 14 մլրդ 237 մլն 497 հազ. դրամի հայտ:
Զեկուցողի  խոսքով՝ թվում է, թե հատկացվելիք գումարը մոտ 103 մլն դրամով ավելացել է, սակայն դա այդպես չէ, քանի որ այն նվազել է մոտ 628 մլն դրամով: Ավելացել են 2 միջոցառումներ, որոնց իրականացման համար անհրաժեշտ է մոտ 718 մլն դրամ: Այս գումարի հայտը ԲԴԽ-ն դեռեւս չի ներկայացրել:
«Հավանաբար, օրերս հայտը կներկայացնենք»,- նշել է Խաչիկ Ղազարյանը՝ հավելելով, որ դա կապված է օրենքի փոփոխությամբ նոր դատարանի ստեղծման հետ:
Դատական ոլորտի աշխատանքները ներկայացնելով՝ Խաչիկ Ղազարյանը հայտնել է, որ 2021-ին, համաձայն դատական օրենսգրքի,  30-ով ավելացել է դատավորների թիվը,  2022-ին նրանց թիվը կավելանա եւս 29-ով: