ՔՊ թեկնածու Սարիկ Մինասյանն ընտրում է 31/53 ընտրատեղամասում. ՈւՂԻՂ
Թուրքիայի ընտրողների մեծամասնությունը՝ 537 տոկոսը, կարծում է, որ իշխող «Արդարություն ու զարգացում» (ԱԶԿ) կուսակցությունը 2023թ. ընտրություններում կկորցնի իր իշխանությունը՝ ըստ Metropoll-ի վերջին սոցհարցման։
Հարցվածների միայն 378 տոկոսն  է կարծում, որ ԱԶԿ-ն կմնա իշխանության ղեկին, այս թիվը կուսակցության ընտրողների շարքում հասնում է 658 տոկոսի։
Իշխող ուժի գործընկեր Ազգայնական շարժման ընտրողների 552 տոկոսն է հավատում, որ ԱԶԿ-ն կլինի իշխանություն, 383 տոկոսը՝ կարծում, որ չի լինի։
Գլխավոր ընդդիմադիր Ժողովրդահանրապետական կուսակցության ընտրողների մեծամասնությունը 832 տոկոսը կարծում է, որ ԱԶԿ-ն 2023-ին կզրկվի իշխանությունից, և միայն մոտ 10 տոկոսն է հավատում, որ կմնա իշխանության։
Ընդդիմադիր մեկ այլ` քրդական Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության ընտրողների 797 տոկոսն է համաձայնել, որ ԱԶԿ-ի 20-ամյա կառավարմանը վերջ կդրվի 2023թ-ին։
Ի դեպ, ԱԶԿ-ն,  օգոստոսի տվյալներով, վարկանշի ամենամեծ  անկումն է գրանցել, քանի որ սոցցհարցման արդյունքներով՝ չկողմնորոշված ընտրողների 37 տոկոսը հենց իշխող ուժի  նախկին ընտրողներն են եղել։