Արձանագրվել է հրաձգության երկու դեպք․ Արարարտի մարզում երկու կուսակցությունների ներկայացուցիչների միջև տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն և կրակել են դաշինքներից մեկի առաջին համարի մեքենայի ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնեց «Անկախ դիտորդ» նախաձեռնության ներկայացուցիչ Դանիել Իոաննիսյանը։
Ըստ նրա՝ բավականին շատ են արձանագրված խախտումները․ «Ավելի քան 200 ընտրական տեղամասերում իրականացնում ենք դիտարկում և 19 ընտրական տեղամասերում միաժամանակ ներկա է եղել «Հայաստան» դաշինքի երեքական վստահված անձ։ Ընտրական տեղամասերից 12-ում մեր դիտորդները նկատել են տեղամասում գտնվող անձանց հագուստի վրա գրված 24 թիվը, ինչը մենք որոակում ենք որպես տեղամասում քարոզչություն «Հայաստան» դաշինքի օգտին։ Քաջարանի տարածաշրջարանի 35/56 տեղամասում «Հայաստան» դաշինքի 3 վստահված անձանց միաժամանակ գտնվելը վերածվել է վեճի, այնուհետև՝ նաև քաշքշուքի»։
Այս պահի դրությամբ աշխատում է տեղամասերում տեղադրված տեսախցիկների 96․6%-ը և չի աշխատում 3․4%-ը։
Իոաննիսյանը տեղեկացրեց նաև, որ ընտրական գործընթացները լարված են մեկնարկել, ստացել են ահազանգեր՝ ընտրակաշառքի հետ կապված։