Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչների միջև հունիսի 2-ին եռակողմ խորհրդակցություններ են տեղի ունեցել։ Այս մասին հայտնել է ՌԻԱ Նովոստիի աղբյուրը։ Մոսկվայում տեղի ունեցած հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանի և Ադրբեջանի առանձին սահմանային շրջաններում ապաէսկալացման ուղիները։ Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել՝ շարունակել աշխատանքային շփումները։ Այլ մանրամասներ առայժմ չեն հաղորդվել։
Արցախում Կարկառ գետի գլխավոր հանգույցի շահագործման արդյունքում մինչև տարեվերջ 2000 հա հողատարածք ոռոգովի կդառնա: Հանգույցի շինաշխատանքներին է ծանոթացել Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։
ԱԱԾ-ն հայտնում է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության միասնական սոցիալական ծառայությունում Կոռուպցիոն բացահայտումների մասին։ Նշվում է, որ դեպքերը կապված են հաշմանդամության կարգերի շնորհման հետ։ Հարուցված քրեական գործերով ձերբակալվել է չորս անձ, մեղադրանք է առաջադրվել ընդհանուր թվով 16 անձի: