Շենքերին փակցված են համապատասխան ուղեցույցներ: Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնակատար Անդրանիկ Փիլոյանը՝ անդրադառնալով Հայաստանում ապաստարանների խնդրին:
«Մենք ամենօրյա ռեժիմով համագործակցում ենք ՏԻՄ-երի հետ, Երևանի քաղաքապետարանի հետ, եթե պատերազմի ժամանակ ՏԻՄ-ից ամենօրյա ռեժիմով ստանում էինք ապաստարանների պատրաստվածության վերաբերյալ տվյալներ, ապա հիմա ամեն շաբաթ ամփոփվում է, ու կատարված աշխատանքը ներկայացվում է մեզ: Մենք էլ վերահսկողություն ենք իրականացնում»,- ասաց Փիլոյանը՝ հավելելով, որ նաև շչակների խնդիրն է լուծվել, և ամբողջ ՀՀ տարածքում պարապմունքներ են անցկացվում՝ ազդարարման և տարհանման աշխատանքների հետ կապված:
Անդրադառնալով հարցին, թե առաջիկա արտահերթ ընտրություններին ինչպե՞ս է պատկերացնում իր դերը և իրեն համարո՞ւմ է իշխող թիմի անդամ, Փիլոյանը պատասխանեց. «Ես, իհարկե, ի պաշտոնե քաղաքական գործիչ եմ, բայց ես քաղաքականությամբ չեմ զբաղվում և նաև կուսակցական չեմ»:
Հարցին, թե արդյոք չի սատարելու իշխանությանը, որպեսզի վերընտրվի, Փիլոյանը պատասխանեց. «Ես, որպես քաղաքացի, կորոշեմ՝ իմ ձայնն ում եմ տալու»:
Եվ անդրադառնալով ճշտող հարցին՝ դեռ չե՞ք որոշել, որ այս թիմին եք ձայն տալու՝ Փիլոյանն արձագանքեց. «Իհարկե որոշել եմ»: