Ռազմական համագործակցությունը Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև կզարգանա, բայց կարևոր է հասկանալ, որ ռազմական համագործակցությունը մի երկրի հետ, որի ղեկավարությունն ի վիճակի չէ կամ չի կարողանում պաշտպանել իրեն, երբեք չի հանգեցնի դրական արդյունքի։ Այս մասին մայիսի ասաց Ռուսաստանի Պետդումայի պատգամավոր, ԱՊՀ գործերի, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինը։
Նրա խոսքով՝ ռազմական համագործակցությունը Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև եղել է, կա և կլինի, այն ամրագրված է ստորագրված և վավերացված փաստաթղթերով։
«Բայց ոչ մի զենք, անգամ ամենաժամանակակից, ինքնին չի կրակում։ Երկրի պաշտպանությանը ցուցաբերվող ոչ մի օգնություն չի կարող արդյունավետ լինել, եթե չկա համաձայնություն հենց հայ հասարակությունում, հենց Հայաստանում, եթե առկա է մի իրավիճակ, որն այսօր տեսնում ենք երկրի ներսում»,- ընդգծեց Զատուլինը: