Վերջին երեք տարում քանի անգամ եք լսել այդպիսի հարյուր տոկոսանոց հավաստիացումներ ՀՀ շահերի վերաբերյալ: Այս մասին, այսօր «Հայաստան» դաշինքի ղեկավարների ասուլիսի ժամանակ նշեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը, ըստ որի, եթե Ադրբեջանը համաձայնի ներկայացված պայմաններին, ապա դելիմիտացիայի մասին փաստաթուղթը 100 տոկոսով բխում է Հայաստանի շահերից, և ինքը դա կստորագրի:
«Մենք մշտապես ենք լսում նման հայտարարություններ, այդ դեպքում ինչու ենք հայտնվել այսօրվա տխուր վիճակում: Յուրաքանչյուր ՀՀ քաղաքացի այդ հարցը պետք է ինքն իրեն տա: Ես կարող եմ միանշանակ ասել, որ որևէ մեկ քայլ, որը կբխեր ՀՀ շահերից, չի արվել այս 3 տարվա ընթացքում ընդհանրապես: Անվտանգության ոլորտում մեկ, Ղարաբաղի հարցի կարգավորման ոլորտում երկուս, և տնտեսական բարեփոխումների ոլորտում երեք, ոչ մի քայլ չի արվել: Եթե դուք գիտեք այդ քայլերի մասին, ասեք, մեկ օրինակ բերեք»: