Մարդու իրավունքների պաշտպանը Ազգային ժողովում անդրադարձել է քաղաքական պայքարի ընթացքում անընդունելի ձևակերպումներին։ Նա նշել է, որ դատապարտելի են ընդդիմության՝ «ժեխ, զոմբիներ», իշխանության՝ «պիցցայակեր, ծախված» արտահայտությունները։
Պետությունը ֆինանսական փոխհատուցում կտրամադրի այն իրավաբանական եւ ֆիզիկական անձանց, որոնց գույքն անհատույց օգտագործել է պատերազմի ժամանակ եւ այժմ այն վերադարձնելն անհնարին է դարձել: Փոխհատուցում կստանան նաեւ այն անձիք, որոնց գույքը պետությունը հետ է վարադարձնում վնասված:
Մայիսի 7-ին մեկնարկում է զինված ուժերի ամառային զորակոչը։ Այն շարունակվելու է մինչև հունիսի 30-ը։ Զորակոչին զուգահեռ զորացրումը կշարունակվի մինչև հուլիսի 31-ը։
Ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ ընդունել է զինծառայությունից խուսափած անձանց նկատմամբ համաներում կիրառելու և քրեական պատասխանատվությունից ազատելու մասին օրենքը։