Պաշտոնական Երևանի օրակարգում գերիների վերադարձի հարցն էր, սակայն երեկ Մոսկվայում տեղի ունեցած եռակողմ հանդիպման ավարտին պարզ դարձավ, որ ճանապարհների ապաշրջափակման ուղղությամբ ավելի գործնական քայլեր կատարվեցին, քան գերիների վերադարձի հետ կապված:
Factor.am-ի հետ զրույցում անդրադառնալով այս դիտարկմանը՝ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վիկտոր Ենգիբարյանը նշեց, որ գերիների հարցը մնում է առաջնահերթություն: «Սա ազգային խնդիր է, մինչև չլուծվի այս մարդասիրական հարցը, ճանապարհների ապաշրջափակման խնդիրը լուծելն անհնար է: Երեկ ապաշրջափակման խնդիրը չի լուծվել, ընդամենը հայտարարություն է ստորագրվել, թե ինչպես և երբ պետք է աշխատանքներ իրականացվեն: Դա գործընթաց է: Գործընթացներ են նաև գերիների վերադարձը և անհետ կորածների որոնողական աշխատանքները: Հույս ունենք, որ այդ խնդիրներն առաջիկայում կլուծվեն, համբերատար պետք է շարունակենք գործընթացը:
Մանրամասները չգիտենք, տեղեկությունները ստացել ենք մամուլից, վարչապետը դեռ չի վերադարձել»: