«Հայրենիքի փրկության շարժումը թափ է ստանում, ժողովուրդը միանում է Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջին»,- այս մասին Factor.am-ի հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ Բյուրոյի նախկին ներկայացուցիչ Հրանտ Մարգարյանը՝ հավելելով, որ այդ առումով հարցն ավարտված է:
Դիտարկմանը, որ Փաշինյանի խոսքով՝ Սյունիքում սահանազատումն արվում է ՀՀԿ-ի, ՀՅԴ-ի և ԲՀԿ-ի կողմից 2010թ. ընդունած օրենքով, Մարգարյանը նշեց. «Դեմագոգիա է անում, որովհետև խոսքն այն մասին է, որ սահմանը Հայաստանի և Արցախի միջև էր, և հիմա տարբեր է, երբ խոսքը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանի մասին է. մենք երբեք չենք մտածել, որ դա Ադրբեջան է, դա Արցախ է՝ մեր հողն է, հայրենիքն է, և այդ օրենքը ձևական բնույթ է ունեցել, ոչ մի արժեք չի ունեցել:
Ամբողջ ժողովուրդն ասում է, թե որն է մեր հայրենիքը: Ինքը դրանով ավելին է ասում, ասում է, որ ընդունել է, թե Արցախը Ադրբեջան է, և դա դեմ է ժողովրդի կամքին ու հոգուն: »: