Կանխատեսումներ կան, որ ընդհանուր տնտեսական վիճակը վատթարանալու է: Աշխատանքային ռեսուրսների, աշխատակիցների խնդիր կա, նաև մոտիվացիայի խնդիր ենք տեսնում: Այս մասին ԱԺ-ում այսօր տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի և ՓՄՁ ներկայացուցիչների հետ աշխատանքային հանդիպումից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց «ՓՄՁ համագործակցության ասոցիացիայի» նախագահ Ռուբեն Օսիպյանը:
«Բնակչության մի ստվար զանգված մտծում է երկրում մնալ-չմնալու շուրջ և դրա հետ կապված գործ անել-չանելու մասին: Պետք է սթափ նայենք իրավիճակին և ամեն մեկս մեր որոշումն ընդունենք: Որպես ասոցիացիա՝ մեր դիրքորոշումը հետևյալն է. հիմա անձնավորված մեղավորներ փնտրելով՝ ամեն մեկս կարծես թե խնդիրը բարդում ենք ուրիշ վրա, բայց բոլոր օղակներում թերացումներ եել են: Կարևոր է հասկանալ, թե ինչ պետք է անել: Նախկինում տարածված էր այն կարծիքը որ պետական աջակցություն պետք է ապահովել այն բիզնեսներին, որոնք մի կերպ դիմանում են, և որ դուրս չգան շուկայից: Հիմա պետք է թիրախը փոխվի, պետք է աջակցենք արդյունավետ, գրագետ, շահութաբեր, արտահանմանը միտված բիզնեսներին, որպեսզի տնտեսության ոլորտում իրավիճակ փոխվի»,- նշեց Օսիպյանը: