Մենք պատրաստվում են ներկայացնել նախագիծ, ըստ որի՝ կառաջարկվի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հեռանալ։ Այսօր՝ Երևանի ավագանու նիստի ժամանակ այս մասին հայտարարեց «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանը:
«Դրա համար մենք ունենք իրավական մեխանիզմներ և այդ մեխանիզմներից մեկը Երևանի ՏԻՄ օրենքի 22-րդ դրույթով սահմանված օրենքն է, ըստ որի՝ ավագանին Երևանի շահերին վերաբերող, բայց իր իրավասությունից դուրս հարցերի առնչությամբ կարող է ընդունել ուղերձներ, հայտարարություններ՝ ուղղված Երևանի բնակչությանը, քաղաքապետին, պետական և տեղական ինքնակառավարման այլ մարմիններին։
Ուստի, այսօր ևեթ ներկայացնելու ենք ավագանու ուղերձի նախագիծ, ըստ որի Երևանի ավագանին համապատասխան քվեարկության պարագայում դիմելու է Կառավարությանը, և ասի, որ կապիտուլյանտ վարչապետը, ով 2,5 տարի անարդյունավետ, ձախողակ ու տգետ կերպով է կառավարել երկիրը, պետք է հրաժարական տա»,- ասաց Խաժակյանը։