ԶՈՒ-ն մարդկային ուժի խզում չունեցավ: Լրագրողների հետ զրույցում արձանագրեց ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Անդրանիկ Քոչարյանը:
Նա նաև նկատեց. «Վերելքներ, անկումներ եղել են, բայց երեկվա գործողություններն իրենց ծավալով… Այս անգամ Թուրքիայի հրահրմամբ Ադրբեջանն իր զինանոցի, գուցե, 70 տոկոսն օգտագործեց»:
Արձանագրելով հակառակորդի կորուստներն էլ՝ Անդրանիկ Քոչարյանն օրինակ բերեց տանկերի քանակը՝ մեկ օրում շուրջ 30 տանկ: Ասաց՝ դա նրանց տանկային տեխնիկայի 10 տոկոսն է:
Խոսելով Հայաստանի մասին՝ պատգամավորն ընդգծեց, որ իշխանությունն ու ընդդիմությունն անկեղծ մոտեցում ցուցաբերեցին:
«Երեկ պատմական օր էր: Որոշումներն այսօր սպասարկվում են, բացի մի քանի հիվանդացած «մունդռիկներից», հիմնական բոլոր լրատվական կառույցները գիտակցել են պահի լրջությունը»,- հայտարարեց Անդրանիկ Քոչարյանը:
Հարցին՝ ինչո՞ւ «Իսկանդերը» գործի չեն դնում, պատգամավորը պատասխանեց. «Լավ ենք անում, երբ պետք լինի՝ կդնենք, դա թողեք զինվորական մասնագետներին»: