Օպտիմալ լուծում է Երևանում 60 կմ/ժամ արագություն սահմանելը։ Այդ արագությունը բավարար է և զրկանքներ չի պատճառի մեր վարորդներին։
Factor.am-ի հետ զրույցում այսօր այս տեսակետը հայտնեց իշխող ուժի պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը՝ խոսելով ոստիկանության նոր որոշման մասին։ «Այս միջոցառումը տեղին է։ Եթե պարզվի՝ մեկ զոհով պակասել է վիճակագրությունն, ուրեմն սա պետք է շարունակել»,-շեշտեց պատգամավորը։
Հիշեցնենք. հուլիսի 7-ին ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել, համաձայն որի՝ հուլիսի 18-ից մայրաքաղաքի մի շարք փողոցներում իրականացվում է ճանապարհային երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն։ Երևանի մի շարք փողոցներում սահմանված առավելագույն արագությունը իջեցվում է 60 կմ/ժ։ Այդ ճանապարհահատվածներն են՝ Իսակովի պողոտա, Թբիլիսյան խճուղի, Մոնթե Մելքոնյան, Աճառյան, Դավիթ Բեկի փողոցներ, Մյասնիկյան պողոտա, Սարալանջի փողոց և Աշտարակի խճուղի: