ԱԺ արտահերթ նիստում քննարկվում է «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» և «Վարչական իրավախախտումների մասին» օրենսգրքում փոփոխությունների նախագծերի փաթեթը:
Նախագծի հեղինակներ են ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Մխիթար Հայրապետյանը, Նիկոլայ Բաղդասարյանը և Նարեկ Զեյնալյանը:
Ներկայացնելով նախագիծը՝ համահեղինակ Նիկոլայ Բաղդասարյանը նշեց, որ մեր երկրում տրանսպորտային միջոցների վաճառքը կամ վարձույթը մայթերի վրա է իրականացվում, այսինքն՝ կան վայրեր, որտեղ մայթեզրերը վերածվել են ավտոմեքենաների վաճառքի շուկայի: Նախագծով առաջարկվում է այդ «շուկաները» տեղափոխել մեկ այլ վայր, որը նախատեսված կլինի համայնքի կամ տնտեսվարող սուբյեկտների կողմից, կլինի մեր նախագծի չափանիշներին համապատասխան, որտեղ անհատները կամ սուբյեկտներն առավել բարենպաստ պայմաններում կկարողանան կազմակերպել իրենց մեքենաների վաճառքը կամ վարձույթ։