Ազգային ժողովում քննարկվում է «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ներկայացրած «Քաղաքացիական օրենսգրում փոփոխություններ և լրացումներ» կատարելու մասին նախագիծը, որում առաջարկվում է թեթևացնել վարկերի երաշխավորների բեռը։
«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Համազասպ Դանիելյանը, անդրադառնալով «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանի ելույթին, նշեց, որ նախագծի նպատակն ընդունելի է, սակայն կան հարցեր, որոնք պետք է քննարկել։
«Ես զարմանում եմ, սրությո՞ւն է պակասում, ադրենալի՞ն է պակասում Ձեզ, պարո՛ն Բագրատյան։ Նորմալ քննարկում է գնում, մարդիկ իրենց տեսակետներն են հայտնում, եկաք, էստեղ կանգնեցիք, խոսեցիք մի բանի մասին, որին մասամբ եք ծանոթացել, ներկայացրեցիք գյուղերը, գնացիք նստեցիք։ Միգուցե երկար աշխատելուց էսպիսի էֆեկտներ են առաջանում, բայց հենց երկար աշխատելու համար բերեք հանգիստ աշխատենք»,- նշեց պատգամավորը։