4)    Ճգնաժամային կառավարում․ Ձեր անձնակազմը
5)    Ճգնաժամային կառավարում Կառավարման և առաջնորդության
Առաջին դասընթացը՝ «Ճգնաժամային կառավարում․ Ձեր հաճախորդներն ու մատակարարները» թեմայով, ներառում է խորհրդատվություն բիզնեսի մատակարարման շղթայի անխափան իրականացման և դրամական հոսքերի վերաբերյալ։ Դասընթացը հասանելի է այսօրվանից, իսկ մյուս չորսը կմեկնարկեն հաջորդիվ։ Բոլոր ռեսուրսները հասանելի են դեռևս անգլերեն, ռուսերեն, արաբերեն լեզուներով։
ՎԶԵԲ-ը, համագործակցելով իր գործունեության բոլոր 30 երկրների գործընկեր բանկերի և բիզնեսի աջակցման խմբերի հետ, առաջիկա ամիսներին նպատակադրված է աջակցելու ավելի քան 10,000 միկրո, փոքր և միջին ձեռնարկությունների՝ առաջարկելով տարբեր նյութեր, գիտելիքի կիսման հարթակ և մասնագիտական խորհրդատվություն։
Ծրագիրը ֆինանսավորում են Եվրոպական միությունը (այդ թվում նաև իր Եվրոպական ներդրումային խորհրդատվության հաբի միջոցով), Ղազախստանը և ՎԶԵԲ Փոքր բիզնեսի աջակցման ֆոնդը (Իտալիա, Ճապոնիա, Կորեա, Լյուքսեմբուրգ, Շվեյցարիա, Շվեդիա, Թայբեյ Չինաստան).
Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի Հայաստանի գրասենյակի ղեկավար Դիմիտրի Գվինդաձեի խոսքով «Փոքր և միջին բիզնեսի աջակցությունը ՎԶԵԲ-ի առաքելության հիմքում է: Մենք պատրաստակամ ենք աջակցել բիզնեսներին այս ճգնաժամային իրավիճակում՝ օգնելով նրանց հաղթահարել ներկայիս մարտահրավերները և նախապատրաստվել առավել արագ և արդյունավետ վերականգնմանը։ ՎԶԵԲ հարթակը կարող է օգտակար աջակցող գործիք հանդիսանալ  բոլոր բիզնեսների համար՝ անկախ ընկերության չափից։»
Ծրագրին կարող եք ծանոթանալ մայիսի 28-ից հետևյալ հղմամբ www.ebrdknowhowacademy.com.
Մանրամասն տեղեկատվության և հարցումների համար դիմել ՎԶԵԲ հայաստանյան գրասենյակ Արմենուհի Առաքելյանին, [email protected].