Ամիրյանը չի պահել նախարարի իր խոսքը, նա պետք է վերադարձնի իմ գումարը, պատրաստ եմ հասնել մինչև ՄԻԵԴ. ռեժիսորը՝ քրեական գործի մասին
«Արմեն Ամիրյանը ոչ թե պահանջել և ստացել է, այլ չարաշահելով փոխվստահության մթնոլորտը՝ խնդրել է ինձնից 6.800.000 դրամ գումար ՝ 2017թ. Կաննի կինոփառատոնից հետո պարտադիր վերադարձնելու պայմանով, սակայն չի վերադարձրել: Այս մասին բաց նամակով տեղեկացրել եմ ընդհուպ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանին: Դրանից հետո Ամիրյանը կրկին կանչել է ինձ իր մոտ, վկաների մասնակցությամբ նախարարի խոսք է տվել, որ կվերադարձնի գումարը, սակայն խոսքի տերը չի եղել և հրաժարական է տվել, գնացել է ԱՄՆ»,- Factor.am-ի հետ զրույցում մեկնաբանեց «Տատիկիս վարսերը» ֆիլմի ռեժիսոր Հովհաննես Գալստյանը:
Կինոռեժիսորը հավելեց՝ ինքը տվյալ գործում ներգրավված է որպես տուժող, ասինքն՝ արդեն ճանաչվել է տուժող կողմ:
Հովհաննես Գալստյանի խոսքով՝ ամեն ինչ սկսվել է Արմեն Ամիրյանի օրոք. «Ամիրյանը պետք է գա, և այդ գումարը վերադարձնի, հետո արդեն դատարանով պետությանը կպարտադրվի «Տատիկիս վարսերը» ֆիլմի հանդեպ կատարել բոլոր պարտավորությունները: Իմ այս պայքարն արդեն երկուսուկես տարի է՝ շարունակվում է: Ես կես քայլ անգամ չեմ նահանջելու: Շատ ուրախ եմ, որ այսօր Հայաստանում հնարավոր է նախկին նախարարին ներգրավել դատական գործի մեջ, բայց եթե Հայաստանում չհասնենք արդարության, գնալու ենք մինչև ՄԻԵԴ»,-եզրափակեց ռեժիսորը:
Մենք փորձեցինք կապ հաստատել նաև մշակույթի նախկին նախարար Արմեն Ամիրյանի հետ: Արձագանքի դեպքում մեկնաբանությունը կներկայացնենք ընթերցողին: