Ազգային ժողովում այսօր Կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Համազասպ Դանիելյանը հարց ուղղեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին տարվա առաջին եռամսյակում տնտեսական ակտիվության ցուցանիշների վերաբերյալ։
«Իրականում Ձեր հարցը տխուր եմ համարում։ Հունվար-փետրվարին շատ բարձր ցուցանիշներ ենք ունեցել, մենք տարվա 2 ամիսներին բավականին բարձր տնտեսական տեմպ ենք հավաքել, բայց, ցավոք, հիմա այդ խոսակցությունն անցյալում է»,- նշեց Փաշինյանը։
Վերջինի խոսքով՝ մեր ռազմավարությունը լինելու է ոչ թե ողբալ կորցրած իրավիճակի համար, այլ նոր հնարավորությւոնները օգտագործել։
«8 ամիս շարունակ մենք ունեցել ենք 7 տոկոսից ավելի տնտեսական աճ, 7 ամիս շարունակ՝ 8 տոկոսից ավելի տնտեսական ակտիվության ցուցանիշ»,- մանրամասնեց վարչապետը՝ ընդգծելով, որ վստահ է՝ հետվիրուսային ժամանակներում աճի տեմպը և որակը շատ ավելի լավն են լինելու։