«Տարեվերջյան բացահայտումս պաշտոնեական լիազորությունների անցման և կեղծիքի վերաբերյալ. գնդակը ՀՔԾ դաշտում է»,- ֆեյսբուքի իր էջի ուղիղ հեռարձակմամբ՝ Հատուկ քննչական ծառայության շենքի մոտից ասաց Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանը:
Նա քննչական մարմին է բերել մի փաստաթուղթ, որտեղ, ըստ իրեն, ներկայացնում է Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի`պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման և պաշտոնեական կեղծիքի մասին վկայող փաստեր։
Դրանով Խաչատրյանը հայտնում է, որ քաղաքապետի առաջին տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանը քաղաքապետի ԺՊ–ի լիազորությունները չի դրել Հայկ Սարգսյանի վրա։
«Ուրեմն, Վահե Խաչատրյանը քաղաքապետին ուղղված իր զեկուցագրում ասում է. «Ելնելով վերը նշված հանգամանքներից, Երևանի քաղաքապետի կարգադրությամբ կամ որոշմամբ, վերահաստատել Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Հայկ Սարգսյանի ընդունած կարգադրություններն ու որոշումները և այդ որոշումների հետ դիմումների ներկայացման դեպքում, շտկել փաստաթղթերը»։