Խոսվեց օտարերկրյա ներդրումների մասին, ճիշտ է, պարզաբանվել է, բայց այստեղ էլի պարզ մանիպուլյացիաներ են գնում․ կապ չունեցող ցուցանիշները հիշատակվում են՝ ցույց տալու համար, թե ՀՀ-ում օտարերկրյա ներդրումների ծավալն աճել է։ Այս մասին Ազգային ժողովում «ՀՀ 2020թ. բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի եզրափակիչ ելույթի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Իրականում, օտարերկրյա ներդրումներն ընդամենը կազմել են 2․2 մլրդ դոլար, իսկ աճը նախորդ շրջանի հետ կապված 27 տոկոս է։ Օտարերկրյա ուղղակի ներդրումները կազմել են 456 մլն դոլար, աճը՝ 18 տոկոս։ Հիմա սա բավարարո՞ւմ է մեզ, ո՛չ։ Սրա հետ կապված պրոցես կա։ Օտարերկրացի ներդնողը պետք է առավոտ արթնանա, իրիկունը «չամադաններով» փողը բերի՞ Հայաստան։ Նրանք հետևում են պրոցեսներին»,- նկատեց վարչապետը։
Փաշինյանն ընդգծեց, որ Կտրեն բոլոր այն ձեռքերը, ովքեր կփորձեն մեր ազգային հարստությունից որևէ բան վերցնել․ մեր զինվորից, մեր թոշակառուից, մեր ուսուցչից։