ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Հայկ Կոնջորյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հարց ուղղեց Սահմանադրական դատարանի դատավորներին վաղաժամ թոշակի ուղարկելու նախագծի վերաբերյալ․ «Արդյոք ասյպիսով հնարավոր է հանգուցալուծել ՍԴ-ում առկա ճգնաժամը, նաև ինչպե՞ս եք վերաբերվում այն քննադատություններին, որ դա ունի քաղաքական բնույթ»։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանեց, որ որևէ օրենք չի կարող քաղաքական նկատառում չունենալ․ «Հետևաբար քննադատել, որ որևէ օրենք ունի քաղաքական նկատառում մի քիչ նոնսենա է և ինձ հիշեցնում է հին ժամանակները, երբ որ ասում էին եկեք ընտրությունները չքաղաքականացնել, լավ ասում էին ինչու եք ընտրությունները քաղաքականացնում, թողեք բրինձը, ասֆալտը նորմալ անենք․․․»։
Վարչապետը նաև մեկնաբանեց, թե ինչ է նշանակում քաղաքական նկատառում․ «Քաղաքական նկատառումը հետևյալն է, որ ՀՀ-ում ՍԴ-ի հետ կապված իրավիճակը չի համապատասխանում ՀՀ Սահմանադրությամբ նախատեսված իրավիճակին և եթե լուծումներ չլինեն այդպես շարունակվելու է մինչև 2035 թիվը»։