«Էրեբունի-Երևան-2807» տոնակատարությունները կսկսվեն հոկտեմբերի 11-ից՝ Դիանա Աբգարի այգում կհնչի էլեկտրոնային երաժշտություն։ Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց Երևանի փոխքաղաքապետ Լևոն Հովհաննիսյանը։
«Ժամը 19:00-ից հայաստանյան DJ-ները իրենց կատարումներով կուրախացնեն երևանցիներին և կհնչեն լավագույն կատարումները։ Ժամը 21:00-ին ունենալու ենք արտասահմանից հայտնի DJ, խոսքը  Բենի Բենասիի մասին է, որի այցը սպասված էր Հայաստանում»,- ասաց Հարությունյանը։
Փոխքաղաքապետի խոսքով՝ որոշվել է Էրեբունի-Երևան տոնակատարարության շրջանակում ընթացիկ տարվա մեջ բոլոր լավագույն և սիրված համերգներն ու փառատոնները խտացված ձևով ներկայացնել։
«Կասկադի հատվածում կլինի ջազային համերգ, Դիանա Աբգարի այգու հարակից տարածքում կլինի գարեջրի փառատոնը, Օպերայի հատվածում կունենանք դասական համերգ, որտեղ հանդես կգա Երևանի պատանի սիմֆոնիկ նվագախումբը, էստրանդային համերգները տեղի կունենան Շառլ Ազնավուրի հրապարակում»,- նշեց Լևոն Հովհաննիսյանը։