Հայաստանը 2024 թվականի ընթացքում շարունակել է ընդլայնել իր դիվանագիտական կապերը և միջազգային ներկայության աշխարհագրությունը․ այս մասին նշված է Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ։
«Սեպտեմբերի 27-ին Նյու Յորքում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը և Պաղեստինի Պետության վարչապետ Մուհամեդ Մուստաֆան ստորագրեցին «Հայաստանի Հանրապետության և Պաղեստինի Պետության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման մասին» համատեղ կոմյունիկե»,- նշված է ՀՀ ԱԳ նախարարության տարածած հաղորդագրությն մեջ:
Գերատեսչությունը նաև ընդգծել է ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների հիմնումը տարբեր երկրներում՝ մասնավորապես, Ուրուգվայում ռեզիդենտ դեսպանություն, Լյուքսեմբուրգում դիվանագիտական գրասենյակ, Սերբիայում դիվանագիտական գրասենյակը։
«Կայացվել են ՀՀ ռեզիդենտ դեսպանությունների բացման մասին որոշումներ. Կիպրոսում, Հունգարիայում, Երևանում բացվել է Կիպրոսի ռեզիդենտ դեսպանությունը»,-  հիշեցնում են նախարարությունից: