340 միլիոն դրամի դիմաց «Ֆակտորի Փրոդաքշն» ընկերությունը իրականացնելու է Հանրապետության հրապարակի երգող շատրվանների տարածքի ամանորյա ձևավորումը, սուրբծննդյան տոնավաճառի կազմակերպման աշխատանքները, և գլխավոր տոնածառի լույսերի վառման արարողության աշխատանքների կազմակերպումը, իսկ 209․706․000 մլն դրամի դիմաց  «Սինեմարտ» ընկերությունն իրականացնում է ամանորյա լուսավորության ձևավորման աշխատանքներ։ Factor TV-ն սա պարզել է պայմանագրերի ուսումնասիրությամբ։ Ինչո՞ւ է  վերջին տարիներին Երևանի քաղաքապետարանը միայն այս երկու ընկերությունների հետ խոշոր պայմանագրեր կնքում։ Փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանի վստահեցմամբ՝ տեսել են այդ ընկերությունների պրոֆեսիոնալ ու բարեխիղճ աշխատանքը։
«Ո՞ր հարցն է խնդրահարույց, որ ամեն ցանկացողի չենք թողել այս միջոցառումն իրականացնե՞լ․ լա’վ ենք արել, որովհետև չի կարելի Երևանի ամանորյա մեծ միջոցառումը վստահել ամեն ցանկացողին։ Վա՞տ է զարդարվում քաղաքը, ժողովուրդը գո՞հ է, թե՞ դժգոհ»,- նշեց Սուրեն Գրիգորյանը։