Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի՝ հոկտեմբերի 24-ից 25-ը ՆԳՆ ոստիկանության ստորաբաժանումները բացահայտել են հանցագործության 110 դեպք, որոնցից՝ 4-ը նախկինում կատարված․ տեղեկացնում են ՆԳՆ ոստիկանությունից։
Մասնավորապես՝ տրանսպորտային միջոց վարելու իրավունքից զրկված կամ այդ իրավունքը կասեցված կամ այդ իրավունքը չունեցող անձի կողմից տրանսպորտային միջոց վարելու` 35, անձնական ունեցվածքի գողության և խարդախության` 9, թմրանյութի հայտնաբերման՝ 8, վարժական հավաքից խուսափելու՝ 5, մարմնական վնասվածք պատճառելու՝ 4, ֆիզիկական ներգործության, գույքը ոչնչացնելու կամ վնասելու և աշխատանքային պաշտպանության կանոնները խախտելու՝ 3-ական, հոգեկան ներգործության, մարդու առևանգման, բնակարանային գողության, խուլիգանության, զենք-զինամթերքի առգրավման ու սառը զենքի հայտնաբերման՝ 2-ական, վստահված գույքի հափշտակման, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, բուժաշխատողների կողմից մասնագիտական պարտականությունները չկատարելու, թմրանյութի իրացման, ծառերը, թփերը ապօրինի հատելու, ջրի խողովակաշարերին ապօրինի միացում կատարելու, անձի տիրապետությունից դուրս եկած գույքին տիրանալու, բնակարանի անձեռնմխելիությունը խախտելու, փաստաթղթեր կեղծելու, դատավարության մասնակիցների լիազորությունների իրականացմանը խոչընդոտելու, կանխամտածված սնանկության, պետական կամ համայնքային սեփականություն հանդիսացող հողամասերը ինքնակամ զավթելու, կասեցնելու կամ պատասխանատվության ենթարկելու ուղղությամբ օրենքով սահմանված կարգով միջոցներ չձեռնարկելու, սնանկության ընթացքում անօրինական գործունեության, հրապարակային սակարկություններ կամ գնումներ անցկացնելիս չարաշահումների ՝ 1-ական դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործության դեպքերից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 2, բնակարանային գողության և մարմնական վնասվածք պատճառելու՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 4 հետախուզվող և 1 անհետ կորած։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 16 պատահար․ 30 մարդ ստացել է տարբեր աստsիճանի մարմնական վնասվածքներ։