Երևան-Սևան ավտոճանապարհա հատվածում գործող «Զովք» սուպերմարկետի մոտից բերման է ենթարկվել 15 քաղաքացի ոստիկանության օրինական պահանջը չկատարելու համար։ Այս մասին  Factor.am-ին հայտնեցին ՆԳՆ ոստիկանության բաժնից։
ՆԳՆ-ից  պարզաբանեցին, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհի բնականոն գործունեությունը ապահովելու նպատակով՝ Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտի կողմից, Վերին Պտղնի բնակավայրի հատվածում տեղադրվում է ուղեփակոց։
«Սա որևէ կերպ որևէ տնտեսվարողի գործունեությունը խոչընդոտելու նպատակ չի հետապնդում, ապահովվում է ավտոճանապարհի բնականոն երթևեկությունը, երթևեկության մասնակիցների անվտանգությունը միջպետական ճանապարհի կողային հատվածում»,- մեկնաբանեցին իրավապահ կառույցից։
Կոտայքի մարզում «Զովք» և մի քանի խանութների աշխատակիցներ ու տնտեսվարողներ, Վերին Պտղնիի բնակիչներ, ի նշան բողոքի փակել էին ճանապարհը։
Նրանք պահանջել են, որ որպեսզի ՏԿԵՆ «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամը հստակ պատասխանի, թե ինչից ելնելով և ով է որոշել, որ պետք է ճանապարհի այդ հատվածում տեղադրվեն երկաթե արգելապատնեշներ, ինչն, ըստ նրան, խոչընդոտ է հանդիսանում իրենց համար: