Ադրբեջանում վերականգնվել է ռուսական «ՌԻԱ Նովոստիի» լրատվական գործակալության կայքի հասանելությունը։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Նշենք, որ  լրատվամիջոցը արգելափակվել էր 2022 թ-ի հունիսին Արցախի պետնախարար Արտակ Բեգլարյանի հետ հարցազրույցի հրապարակման համար։
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն հայտարարություն էր տարածել՝ նշելով, թե դա հակասում է Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև բարեկամության, անվտանգության և ռազմավարական գործընկերության համաձայնագրի և Դաշնակցային փոխգործակցության մասին հռչակագրի դրույթներին։
««ՌԻԱ Նովոստիի» կողմից Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության դեմ և անջատողական միտումներ քարոզող տեղեկատվության տարածումը չի համապատասխանում Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև բարեկամական հարաբերությունների ոգուն և լուրջ ափսոսանք է առաջացնում»,- հայտարարել էր Ադրբեջանի ԱԳՆ այդ ժամանակվա մամուլի ծառայության ղեկավար Լեյլա Աբդուլլաևան։
Դրանից հետո ռուսական լրատվամիջոցը կայքից հեռացրել էր 2022 թ-ի հունիսի 3-ին հրապարակված հարցազրույցը։