Շարունակվում է Արցախից հայության բռնի տեղահանումը։ Վերջին տվյալների համաձայն՝ Արցախից բռնի տեղահանվել է 98.625 անձ: Հակարիի կամուրջը այս պահի դրությամբ հատել է 20.892 տրանսպորատային միջոց:
Քիչ առաջ Կոռնիձորում էինք, 46 ավտոբուս ենք ուղարկել Ստեփանակերտ։ Նախնական տվյալներով դեռևս մոտ 1500 մարդ կա, մեր ավտոբուսները 200 մարդու կարող են տեղափոխել Հայաստան։
Սահմանակետում մեքենաների հերթ գրեթե չկա։
Հարցին, թե ինչու հնարավոր չեղավ արցախահայության տեղափոխումն ավելի արժանապատիվ կերպով կազմակերպել, և մարդիկ անգամ հնարավորություն չեն ունեցել առաջին անհրաժեշտության պարագաներ վերցնել, Սանոսյանը նշեց, որ չի կարող ասել, թե ինչու ԼՂ իշխանությունները չկարողացան ժամկետներ պայմանավորվել , որպեսզի ավելի հանգիստ ռեժիմով կազմակերպվեր արցախահայության տեղափոխումը․ «Մեր գլխավոր խնդիրը եղել է մարդկանց փողոցում, առանց ծածկի չթողնել, կարծում եմ հաջողվել է»։
Անդրադառնալով հարցին, թե Արցախը լուծարելու հրամանագրի մասին նախապես Երևանում տեղեկացվա՞ծ են եղել, թե անակնկալ էր, Սանոսյանը նշեց․ «Ես չեմ կարող ասել, ո՛չ կարդացել եմ, ո՛չ լսել եմ։ Այս օրերին ամբողջովին այլ զբաղմունք ունեմ։ Անձամբ ես տեղյակ չեմ»։