Քննարկվել են ՀՀ-ի և Լիտվայի միջև ոստիկանության բարեփոխումների իրականացման համատեքստում ձևավորված համագործակցությանն առնչվող հարցեր
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Լիտվայի Ոստիկանության գլխավոր հանձնակատար Ռենատաս Պոժելանի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Լիտվայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրիուս Պուլոկասը:
«Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև ոստիկանության բարեփոխումների իրականացման համատեքստում ձևավորված համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Մտքեր են փոխանակվել նաև այլ ոլորտներում երկու երկրների համագործակցության զարգացման հեռանկարների շուրջ:
Հանդիպման սկզբում փոխվարչապետը շնորհավորել է Անդրիուս Պուլոկասին Հայաստանում Լիտվայի դեսպանի պաշտոնին նշանակվելու կապակցությամբ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ: