«Պլանավորվածի համեմատ փաստացի երթուղի է դուրս եկել 11 տոկոսով պակաս ավտոբուս»,- Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարական նիստի ժամանակ այս մասին զեկուցեց «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ տնօրենը։
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի գնահատմամբ՝ շատ վատ ցուցանիշ է, որ ավտոբուսները պլանայինից 11 տոկոսով պակաս են երթուղի դուրս գալիս։ Քաղաքապետի խոսքով՝ «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ հիմնական գործը հասարակական տրանսպորտի սպասարկումն է և կազմակերպումը։
«Հետևապես, մեր գործընկերների խնդրանքները և ավտոբուսներն այլ ուղղությամբ օգտագործելը չի խրախուսվում, եթե մենք ունենք պլանայինից շեղումներ։
Եթե կունենանք ավելի ավտոբուսներ, այդ ժամանակ կարող ենք օգնել մեր գործընկերներին։Բայց Երևանում ավտոբուսների քանակը միշտ պետք է պլանայինին մոտ լինի, մնացածն արդեն ածանցյալ է։ Քիչ ավտոբուս դուրս եկավ, ժամանակային ինտերվալներն ավելի մեծացավ, մարդիկ գործից ուշացան»,- նշեց Ավինյանը։
Մանրաամսները՝ տեսանյութում։