Այսօր Ազգային ժողովում իր ելույթում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պապոյանը ներկայացրեց 2022 թվականի տնտեսական ցուցանիշները և այն, թե որ ոլորտներում որքան աճ է գրանցվել:
«ՀՀ տնտեսական աճը կազմել է 12.6 տոկոս: Մեզ նման երկրների համեմատ Հայաստանի Հանրապետության տնտեսությունը 3.7 անգամ ավելի արագ է աճել, օրինակ՝ 2022թ.-ին Ադրբեջանի տնտեսական աճը կազմել է 4.6 տոկոս»,- իր ելույթում հայտարարեց ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պապոյանը և հավելեց, որ 2005-ին Ադրբեջանն աճել է 28 տոկոսով, իսկ Հայաստանը՝ 10 տոկոսից մի քիչ ավելի։
«Ես վստահ եմ, որ խաղաղության պարագայում բնակչության ներգաղթ է տեղի ունենալու Հայաստան, տնտեսական մեծ աճի պոտենցիալի հնարավորություններ են բացվելու, հետևաբար կոչ կանեմ կառավարությանը կենտրոնանալ և աշխատել խաղաղության օրակարգի վրա»,- հավելեց պատգամավորը։
«Տրանզիտային երկիր ենք դարձել․ ինչքան գալիս են, էդքան գնում են» ,- նկատեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը՝ հավելելով, որ ժամանակավոր ներգաղթ է տեղի ունենում, միաժամանակ Հայաստանից հեռանում են ՀՀ քաղաքացիներ։