Մեկ հոգու ՀՀ-ում գտնվելու անվտանգային ռիսկերը բարձր չեմ գնահատում. ՔՊ-ական պատգամավորը՝ սահմանը հատած ադրբեջանցիների մասին․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
«Մեկ հոգու՝ Հայաստանում գտնվելու անվտանգային ռիսկերը շատ բարձր չեմ գնահատում,- այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սարգիս Խանդանյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե Հայաստանում ադրբեջանցի մեկ զինծառայողի գտնվելը ինչ ռիսկեր կարող է առաջացնել։
«Մեկ հոգու՝ Հայաստանում գտնվելու անվտանգային ռիսկերը շատ բարձր չեմ գնահատում։ Պետք է հաշվի առնել տեղանքի ռելիեֆը և այլն, որոնողական աշխատանքները կարող է ինչ-որ բարդություններ ունեն»,- ասաց պատգամավորը։
Հիշեցնենք՝ նախօրեին ադրբեջանցի երկու զինծառայողներ էին հատել ՀՀ սահմանը։ ՊՆ-ն հայտնել էր, որ նրանցից մեկը ձերբակալվել է, մյուսի որոնողական աշխատանքները շարունակվում են։ Լրագրողների հետ զրույցում այսօր էլ ԱԺ պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանն ասաց, թե երկրորդ ադրբեջանցուն դեռևս չեն հայտնաբերել։