• Արցախի Իվանյան համայնքում, որտեղ գտնվում է ռուս խաղաղապահների հրամանատարությունը, ավարտվել են ռուսական կողմի և ադրբեջանցի «էկոլոգների» բանակցությունները հանքավայրերի շահագործման վերաբերյալ։ Ադրբեջանական կողմը հաղորդում է, որ Ադրբեջանի առաջարկներն ընդունվել են խաղաղապահների կողմից, մոնիթորինգի անցկացումը համաձայնեցվել է։ Հիմա, իբր, նախատեսվում է լրացուցիչ բանակցություններ վարել այդ ուղղությամբ և  առաջիկայում սկսել մոնիթորինգը։
• ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ ռուսական կողմը պատրաստ կլինի ցուցաբերել անհրաժեշտ աջակցություն՝ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի ղեկավար Իլհամ Ալիևի միջև Ռուսաստանում հանդիպում անցկացնելու համար։
• Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը այսօր Ազգային ժողովում հայտարարել է, որ ստացել են այսպես կոչված խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ Ադրբեջանի հերթական առաջարկները, և հանդես կգան իրենց առաջարկներով։ Միրզոյանն ասել է, որ իր ենթադրությամբ՝ մինչև տարեվերջ կլինի հայ-ադրբեջանական հանդիպում։ Նա նաև անդրադարձել է Լաչինի միջանցքը փակելու ադրբեջանական կողմի փորձերին և ասել է, որ դա նոյեմբերի 9-ի փաստաթղթի կոպիտ խախտում կլիներ։ Ըստ Միրզոյանի՝ հիմա իրավիճակը հարթվել է։