• Այն միջազգային պատվիրակությունները, որոնք այսօր այցելում են Շուշի, լեգիտիմացնում են ուժի կիրառումը, ագրեսիան և օկուպացիան. Ֆեյսբուքի իր էջում այս մասին գրել է Արցախի Մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի կողմից հայկական Շուշի քաղաքի բռնազավթման երկրորդ տարելիցին: «Այսօրվա բռնազավթումը չի փոխում Շուշիի կարգավիճակը, այն եղել ու շարունակելու է մնալ Արցախի Հանրապետության անբաժանելի մասը»,- նշել է նա։
• Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն  այսօր այցելել է Արցախի գրավյալ Շուշի քաղաք և զինծառայողների առջև ելույթի ժամանակ հերթական անգամ սպառնալիքներ է հնչեցրել Հայաստանի ու հայ ժողովրդի հասցեին։ Ադրբեջանի նախագահը, որը հրաժարվում է կատարել 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությամբ իր իսկ ստանձնած պարտավորությունները, Հայաստանին է մեղադրել դրանք չկատարելու մեջ։
• Google-ը, Facebook-ը, Netflix-ը և համացանցի այլ ոչ ռեզիդենտ հսկաներ Պետական եկամուտների կոմիտեի նախաձեռնությամբ հունվարի 1-ից ֆիզիկական անձանց էլեկտրոնային ծառայություններ մատուցելու դիմաց պետական բյուջե են վճարում ավելացված արժեքի հարկ․ տեղեկացնում են ՊԵԿ-ից։