• Երևանում մեկնարկել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստը։ Դրա ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է, որ գազի ընդհանուր շուկայի ձևավորման պարագայում պետք է հաշվի առնել բոլոր անդամ երկրների շահերը։
• Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հայտարարել է, որ միջազգային խաղացողները, որոնք այսօր փորձում են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի հարցում իրենց ծառայությունները մատուցել, Արցախյան խնդիրը ստորադասում են և այնքան էլ նպաստավոր առաջարկներ չեն ներկայացնում: Սակայն, ըստ Հարությունյանի, դա Արցախին չի խանգարում պայքարել իր իրավունքների համար։
• Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև միջազգայնորեն ճանաչված սահմանի հայկական կողմում կտեղակայվեն միայն քաղաքացիական դիտորդներ։ Այս մասին հայտնել են ԵՄ-ից։ Եվրոպական դիտորդները սահմանին տեղի ունեցողի վերաբերյալ իրենց դիտարկումները կներկայացնեն, այդ թվում` մարդու իրավունքներին առնչվող հարցերի վերաբերյալ։
• Հայաստանում ԵՄ մոնիտորինգային կարողությունները կիրականացնեն երկու հիմնական խնդիր, նախ՝ աջակցել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև վստահության ամրապնդմանը` հետևելով հրադադարին երկու կողմերի հավատարմությանը, և երկրորդ, տեղում հրադադարի հետ կապված զարգացումների վերաբերյալ կանոնավոր և ժամանակավոր հաշվետվությունների միջոցով ԵՄ թիմը վերահսկելու է իրավիճակը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանամերձ շրջաններում: