• Արցախի իշխանությունների Երևան եկած պատվիրակությանն այսօր ընդունել է ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։ Նրա գրասենյակից հայտնել են, որ Գրիգորյանը մանրամասներ է ներկայացրել բանակցային գործընթացից, և կողմերը գնահատականներ ներկայացրել Հայաստանի ու Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակի վերաբերյալ:
• ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն այսօր պարզաբանել է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանային լարված իրավիճակը կարգավորելու առնչությամբ Արևմուտքից ոչ թե հնչում են կոնկրետ առաջարկներ, այլ ձեռնարկվում են կողմերին աջակցելու ջանքեր:
• Մայր Աթոռից հայտնել են, որ Caucasus Heritage Watch կառույցի կողմից հրապարակված արբանյակային տեսագրությունների հետազոտության արդյունքում պարզվել է, որ Ադրբեջանը հիմնահատակ ավիրել է Հադրութի շրջանի Մոխրենիս գյուղի Սուրբ Սարգիս եկեղեցին (18-19 դդ․)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Ղազախստան։ Նա Աստանայում կմասնակցի ԱՊՀ պետությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստին: