• ՀՀ Բարձրագույն դատական խորհրդում այսօր տեղի է ունեցել գաղտնի քվեարկություն, որի արդյունքներով Խորհրդի նորընտիր գիտնական անդամ Կարեն Անդրեասյանն ընտրվել է ԲԴԽ նախագահ:
• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր աշխատանքային այցով ժամանել է Ռուսաստանի Դաշնություն՝ Սանկտ Պետերբուրգ, որտեղ կմասնակցի ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպմանը:
• Արցախի քննչական կոմիտեում քրեական գործ է հարուցվել սեպտեմբերի 7-ից 12-ն ընկած ժամանակահատվածում Շուշիի Հին Շեն համայնքի բլրի վրա տեղակայված ադրբեջանական հենակետի ադրբեջանցիների կողմից նույն համայնքի տարածք իջնելու և համայնքի բնակիչներին պատկանող 4 գլուխ խոշոր եղջերավոր և 1 գլուխ ձի գաղտնի հափշտակելու դեպքի առիթով։
• Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին կոչ է արել ՆԱՏՕ-ին բացառել Ռուսաստանի կողմից միջուկային զենք օգտագործելու հնարավորությունը՝ կանխարգելիչ հարված հասցնելով։