Հանրային հեռուստաընկերության եթերում ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր–Պետրոսյանը ի պատասխան Պետրոս Ղազարյանի դիտարկման, թե ընդդիմությունը հեղաշրջում է ցանկանում, բանակցողի փոփոխություն, դրա արդյունքում դրական փոփոխություններ, նշեց, որ տաֆտալոգիայի չի պատասխանի, ինքն իր կարծիքն ունի։
«Իրենք գուցե հազար ու մի ինձնից լավ ծրագրեր ունեն, թող անեն, այդպես անելով` մենք ավելի ենք բարդացնելու մեր վիճակը։ Եթե այսօր դեռ հնարավոր է քիչ թե շատ տանելի լուծում, եթե շարունակեն էս ներքին խռովությունները, ամեն մարդ արդեն իրեն ՀՀ հաջորդ նախագահ է զգում և այլն, և այլն, սրանով մենք ավելի բարդացնելու ենք, ավելի թուլանալու ենք, ավելի մեծանալու են Թուրքիայի ու Ադրբեջանի պահանջները մեզանից։ Խնդրեմ շարունակենք, կես տարի էլ շարունակենք, երկիր չենք ունենա, չենք ունենա»,-նշեց Տեր-Պետրոսյանը։
Անդրադառնալով հակադարձմանը, թե ընդդիմադիրներն ու վերլուծաբաններն ասում են` եթե տանք, բա որ Ադրբեջանն ավելին ուզի՞, Տեր-Պետրոսյանը կոկորդիլոսի մասին անեկդոտ պատմեց:
ՀՀ առաջին նախագահն ընդգծեց, որ պետք է տեսնել, թե ինչպիսի՞ լուծումներ են և այդ լուծումներից ամենաքիչ ցավալին ընտրել։