«Տարօրինակ բան չկա, որ ընդդիմությունը չի մասնակցում այս կարևոր նախագծերի քննակմանը, որովհետև ընդդիմությունը խորհրդարան էր եկել ոչ թե աշխատելու, այլ ԱԺ բնականոն աշխատանքը խաթարելու և խանգարելու, ռեֆորմներ թույլ չտալու համար։ Եվ սա արդեն իրենց համար ձախողված օրակարգ է»,- ԱԺ արտահերթ նիստում «Պաշտպանության մասին» Հայաuտանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին և կից ներկայացված օրենքների նախագծերի փաթեթի քննարկման ժամանակ այս մասին նշեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վաղարշակ Հակոբյանը։
Անդրադառնալով ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանի և իշխանական պատգամավորների հարցադրմանը՝ ո՞ւր է ընդդիմությունը, Հակոբյանը պատասխանեց. «Ընդդիմության մի մասը, կարծում եմ, «սամակատ» է քշում, մի մասը նարդի է խաղում, հեծանիվ քշում։ Մյուս մասն էլ, ըստ հանրության շրջանում տարածված լուրերի, խաղամոլությամբ է զբաղված։
Այս ընդդիմադիր շարժման վերջում մենք տվյալներ էինք ստացել, որ Ֆրանսիայի հրապարակը խաղամոլության յուրահատուկ օրրան էր դարձել ցավոք։ Որոշ ընդդիմադիրների պետք փնտրել նման գործողությունների վայրերում»։