• Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը երկու կառավարությունների ֆինանսատնտեսական բլոկների հետ խորհրդակցություն են արել, որի ընթացքում Փաշինյանն ասել է, որ խաղաղության օրակարգն ամենևին էլ պարտության օրակարգ չէ: Փաշինյանը նաև ասել է․ «շատ կարևոր սկզբունք կա, որ արցախցին ապրի Արցախում, իրեն համարի արցախցի, ղարաբաղցի և հայ»:
• Նույն խորհրդակցության ժամանակ Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ Արցախի հայությունն ընդունում է խաղաղության օրակարգը, քանի որ արցախցիներից ավելի շատ խաղաղության գին իմացող երևի թե չկա: Բայց պետք է ֆիքսել, որ շարժման առաջին օրվանից սկիզբ դրված ինքնորոշման իրավունքից շեղվելու որևէ ուղղություն չեն տեսնում:
• Ադրբեջանի ղեկավար Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, թե Հայաստանի և Ադրբեջանի բարձրաստիճան պաշտոնյաների հերթական հանդիպումը նախատեսվում է անցկացնել մայիսին Բրյուսելում։
• Ալիևի այս հայտարարությանը արձագանքել են ՀՀ ԱԳՆ-ից։ Խոսնակ Վահան Հունանյանն ասել է, որ Բրյուսելում նման հանդիպման մասին այս պահին տեղեկատվություն առկա չէ։