Ինչ-որ բան ինձ հուշում է՝ ընդերքի վերաբերյալ նախագիծը 1 տնտեսվարողի համար եք բերել. Վահե Հակոբյանը՝ Ծովինար Վարդանյանին․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
«Ոչ պատշաճ ձևով է նախագիծը մեզ ներկայացվել։ Մի ժամ առաջ ենք ստացել։ Կարծում եմ՝ հանձնաժողովը ոչ էլ հասցրել է ծանոթանալ։ Ես որ՝ չեմ հասցրել։ Հարցը հետաձգվում է երկու ամսով։ Գնացե՛ք, լրամշակե՛ք, պատշաճ ներկայացրե՛ք հանձնաժողովին»,-ԱԺ տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի այսօրվա նիստում հայտարարեց հանձնաժողովի նախագահ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վահե Հակոբյանը՝ դիմելով կառավարության հեղինակած «Ընդերքի մասին» օրենսգրքում լրացումների նախագիծը զեկուցող՝ ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Հովհաննես Հարությունյանին։
Հիշեցնենք, որ «Ընդերքի մասին» օրենսգիրքը լրացվել է նոր  հոդվածով, որը նախատեսում է ընդերքօգտագործման իրավունքի ժամկետի երկարաձգում անհաղթահարելի ուժի հիմքով․ այդպիսիք են համարվում հրդեհները, ջրհեղեղները, երկրաշարժերը, փոթորիկները կամ այլ բնական աղետները, ինչպես նաև պայթյունները, պատերազմը, ահաբեկչությունը, քաղաքացիական պատերազմը, քաղաքացիական զանգվածային անհնազանդությունը, որոնք ընդերքօգտագործողը չէր կարող կանխատեսել, կանխարգելել և որոնց հետևանքով ընդերքօգտագործողը չի կատարել կամ անպատշաճ է կատարել սույն օրենսգրքով և ընդերքօգտագործման իրավունքով սահմանված պարտավորությունները: