Տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստ։ Քննարկվել են հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ բանակցությունների ընթացքին և Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի անձեռնմխելիության ապահովմանն ուղղված հետագա քայլերին վերաբերող հարցեր։
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն առաջարկել է անցկացնել ՀԱՊԿ Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի արտահերթ նիստ։
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի գլխավորած աշխատանքային խումբը փաստահավաք աշխատանքներ է իրականացրել Սյունիքում՝ կապված ՀՀ Սև լճի տարածքում ու քաղաքացիական բնակավայրերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինվորականների բացահայտ անօրինական ներկայության և սահմանային բնակիչների իրավունքների կոպիտ խախտումների հետ:
ՀՀ-ում Արցախի կառավարության օպերատիվ շտաբը տեղեկացնում է, որ Արցախի տեղահանված շրջանների բնակչությունն օգտվում է մոտ 20 սոցիալական աջակցության ծրագրերից, որոնց մեծ մասը գտնվում է ավարտման փուլում։ Ծրագրերից օգտվել է արցախցիների 97 %֊ը։