ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար և վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը խորհրդարանի հատուկ նիստում հայտարարեց, որ իրենց իշխանությունը միշտ գնացել է հայտարարված արժեքների հետևից: Այս մասին Փաշինյանն ասաց՝ արձագանքելով «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի այն դիտարկմանը, թե գործող իշխանությունը շեղվել է այն սկզբունքներից, որն ուներ, երբ «Ելք» դաշինքի կազմում խորհրդարանում ծավալում էր ընդդիմադիր գործունեություն:
Իմ կողմից ԼՂ հարցի վերաբերյալ բովանդակային արձանագրումներից հետո մեր ընդդիմախոսները որևէ բովանդակային հակադարձում չեն ունեցել: Եվ սա չափազանց կարևոր է»,- ասաց  Փաշինյանը:
«Միշտ չէ, որ մենք գնացել ենք մեր քաղաքական շահի հետևից, բայց միշտ գնացել ենք քաղաքական արժեքների հետևից: Ասել ենք՝ վենդետաներ չեն լինելու, և չեն եղել: Խոստացել ենք, որ կադրային ջարդ չի լինելու, և բոլորը հնարավորություն են ունենալու մասնակցելու երկրի զարգացման գործին: Այսօր մեզ երեսով են տալիս Օսիպյանին և ոչ միայն նրան…»- ասաց վարչապետի պաշտոնակատարը:
«Փաշինյանի խոսքով՝ 88 հոգանոց «Իմ քայլը» խմբակցությունը, անցնելով ամենադաժան փորձությունների միջով, միասնական է և կատարել է իր ամենամեծ առաքելությունը՝ ժողովրդից ստացած իշխանությունը վերադարձնում է ժողովրդին»,- ընդգծեց Փաշինյանը: