«Ապրիլի 30-ին՝ ժամը 07:17-ին, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Արամի փողոցի թիվ 80 հասցեի մոտակայքում գտնվող թունելից ծուխ է նկատվում:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից չորս մարտական հաշվարկ և հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ խումբը։
«Կարճ միացում է տեղի ունեցել, և այրվում են բարձրավոլտ լարման մալուխները: Այս պահին իրականացվում են հրդեհաշիջման աշխատանքներ: Այս պահին աշխատում է 30 փրկարար, հովացման, մարման աշխատանքներ են իրականացվում: Ջերմությունը բարձր է, հրշեջները դանդաղ են առաջ գնում, անորոշ է՝ երբ կհանգցնենք հրդեհը»,- լրագրողների հետ զրույցում նշեց Փրկարար ծառայության գնդապետ Արթուր Ոսկանյանը՝ հավելելով, որ հրդեհը մարելուց հետո հետաքննություն կիրականացվի և կբացահայտվի  պատճառը:
Փրկարարների հրամանատարը նաև հայտնեց, որ հրդեհի մարումից հետո կարիք կլինի փոխել մալուխները՝ էլեկտրամատակարարումը վերականգնելու համար։