Կոչ եմ անում պահել հակահամաճարակային կանոնները, որ առողջապահական համակարգը կարողանա սպասարկել զինվորներին. Նարեկ Զեյնալյան. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Առողջապահական համակարգն այս պահին բավական պատշաճ ձևով իրականացնում է ռազմական դրության այս ժամանակաշրջանում իր առջև դրված խնդիրները։ Այդ մասին ԱԺ-ում՝ Factor TV-ի հետ զրույցում, ասաց իմքայլական պատգամավոր Նարեկ Զեյնալյանը։
Մյուս կողմից նա նշեց, որ ստեղծված իրավիճակում համավարակի նկատմամբ հանրության զգոնությունն է թուլացել, ինչի հետևանքով Covid-ի դեպքերի թվի աճ է նկատվում։ Եվ այս համատեքստում պատգամավորը նշեց. «Կոչ եմ անում պահել հակահամաճարակային կանոնները, որ առողջապահական համակարգը կարողանա սպասարկել զինվորներին»։
Զեյնալյանը, ընդհանուր առմամբ, ընդգծեց, որ ներկայում առողջապահական համակարգը երկու ճակատով է պայքարում և կարողանում է երկու ճակատում էլ պատշաճ բուժօգնություն տրամադրել։