Հակակոռուպցիոն դատարանում Հայաստանի երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գործով արտահերթ նիստ է նշանակվել: Իրավապահ  համակարգում Factor TV-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝  քննարկվելու է Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ բացակայելու արգելք խափանման միջոցի կիրառելու  հարցը:
Սարգսյանի նկատմամբ Հակակոռուպցիոն դատարանում  քննվող  երկու գործերով բացակայելու արգելք խափանման միջոցը վերացնելու որոշումներ են կայացվել՝ դռնփակ նիստերով: Դրանից հետո Դատախազությունը դիմել է դատարան՝ հայտնելով, թե օպերատիվ տվյալներ են ստացվել, որ Սարգսյանը ցանկանում է լքել Հայաստանը և ներկայացվել են միջնորդություններ՝  նրա նկատմամբ կրկին բացակայելու արգելք խափանման միջոց կիրառելու վերաբերյալ:
Factor TV-ի տեղեկություններով՝ դռնփակ դատական նիստերի ընթացքում, որտեղ քննարկման առարկա է դարձել Սարգսյանի նկատմամբ ընտրված բացակայելու արգելք խափանման միջոցը վերացնելու հարցը, նշվել է նաև Սարգսյանի՝ Հայաստանից դուրս գալու անհրաժեշտության մասին: Իսկ թե ինչու է նման պայմաններում Դատախազությանը հայտնել, թե օպերատիվ տվյալներ ունեն Սարգսյանի՝ Հայաստանը լքելու մասին, պարզ կլինի դատական նիստի ընթացքում։