«Գազպրոմ Արմենիան» տեղեկացնում է, որ պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով` հոկտեմբերի 30-ին ժամը 09։00-ից մինչև հոկտեմբերի 31-ը ժամը 21։00-ն, կդադարեցվի Տավուշի մարզի Դիլիջան քաղաքի, Թեղուտ, Հաղարծին, Գոշ, Խաչարձան, Աղավնավանք, Հովք բնակավայրերի գազասպառողների, «Աստրոն», «Ա-ՏԵԳ», «ՎՎ-Գազ» «Գոշգազ» ՍՊԸ-ների ԱԳԼՃԿ-ների, «Դիլիջան Առողջարան» ՓԲԸ-ի, Դիլիջանի կոմպոզիտորների ստեղծագործական տան, Դիլիջանի թիվ 1, 2, 3, 4, 6 և Հաղարծնի ու Թեղուտի մանկապարտեզների, «Դիլի» ՍՊԸ-ի, «ԻՌ-ՎԻՆԳ» ՍՊԸ-ի, ՆԳՆ ՓԾ Դիլիջանի ՀՓՋ-ի, «Փարադայս Հոթել» ՍՊԸ-ի, Սիմոնյան կրթական հիմնադրամի, ՀՀ ԿԲ Դիլիջանի բոլոր կառույցների, Դիլիջանի միջազգային դպրոցի բոլոր կառույցների, «Վիլա Ռեստ Հաուս» ՍՊԸ-ի, «ԴԻ-ՋԻ-ԷՅՉ Փարթնըրս Գերմանական ՀՁ» ՍՊԸ-ի, «Թուֆենկյան Հոսփթալիթի» ՍՊԸ-ի, «Վերադարձ-1» ՍՊԸ-ի, «Կացարաններ» ՍՊԸ-ի,, «Հայկ և Ռաֆայել» ՍՊԸ-ի, «Դիլի Թաուն» ՍՊԸ-ի, «Անի Պլազա Հոթել» ՍՊԸ-ի, «Գրինվուդ Ռեզիդենս» ՍՊԸ-ի, «Մովսեսյան և փարթնըրս դեվելոպմենթ» ՍՊԸ-ի, նշված բնակավայրերում գործող այլ տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։
Պլանային աշխատանքներ («Վանաձոր-Ալավերդի» DN700 տրամագծով մայրուղային գազատարի կապիտալ նորոգում) իրականացնելու նպատակով` հոկտեմբերի 30-ին ժամը 09։00-ից մինչև հոկտեմբերի 31-ը ժամը 21։00-ն, կդադարեցվի Լոռու մարզի Թումանյան քաղաքի, Այգեհատ (Դանուշավան), Օձուն, Ամոջ, Կարմիր Աղեկ, Լորուտ, Մարց, Արևածագ, Արդվի, Հագվի, Դսեղ, Մղարթ, Ծաթեր, Քարինջ, Չկալով, Դեբեդ, Ձորագետավան բնակավայրերի գազասպառողների, «Թուֆենկյան» ՍՊԸ-ի հյուրանոցային համալիրի, «ԱՄԱՐԹ Կենտրոն» ՍՊԸ-ի, «Սարգիս», «Ձաղիձոր» ՍՊԸ-ների ԱԳԼՃԿ-ների, նշված բնակավայրերում գործող այլ տարբեր նշանակության հանրային կազմակերպությունների գազամատակարարումը։
Գազատարի վերատեղադրման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով՝ հոկտեմբերի 30-ին ժամը 09:00-ից մինչև ժամը 18:00-ն, կդադարեցվի Լոռու մարզի Վանաձոր քաղաքի Վարդանանց և Ազատամարտիկների փողոցների գազասպառողների գազամատակարարումը։