Բաքվում անցկացված «Ադրբեջանի արտաքին քաղաքականությունը ինքնիշխանության վերականգնումից հետո. առաջնահերթություններ և մարտահրավերներ» թեմայով Ադրբեջանի դիվանագիտական ​​​​ծառայության մարմինների ղեկավարների 9-րդ հանդիպման՝ «Կասպից ծով, սահմանների սահմանազատում, միջազգային պայմանագրեր» վեցերորդ պանելային քննարկման շրջանակում դիտարկվել են հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման և սահմանագծման  ծրագրերը: Այս մասին հայտնում է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն։
Ըստ հաղորդագրության՝ հիմնական զեկուցողը եղել է փոխարտգործնախարար Սամիր Շարիֆովը։
Քննարկվել են Կասպից ծովի իրավական կարգավիճակի որոշման վերաբերյալ առկա իրավիճակը, Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև սահմանի սահմանազատման և սահմանագծման ծրագրերը, ինչպես նաև երկկողմ և բազմակողմ միջազգային իրավական բազայի մշակման հարցերը։
Բացի այդ, տեղի է ունեցել «Դատական գործընթացների ռազմավարություններ» թեմայով պանելային քննարկում։ Ուշադրություն է դարձվել Ադրբեջանի կողմից նախաձեռնված միջազգային դատական գործընթացներին, իբր, «Հայաստանի ռազմական ագրեսիայի հետևանքով կատարված բազմաթիվ հանցագործությունների մեջ մեղադրվող անձանց դեմ հարուցված դատական ​​գործերին»։